1. CREDITREFORM

  Creditreform

  Creditreform

  Tere tulemast Creditreform Eesti kodulehele!
   

  Creditreform Eesti OÜ on võlgade sissenõudmisega tegelev ettevõte, mis on tegutsenud Eestis alates 2002. aastast.
   

  Loe edasi...

 2. VÕLGADE SISSENÕUDMINE

  Võlgade sissenõudmine

  Võlgade sissenõudmine

  Võlgnik asub Eestis või välismaal?
   

  Nõuame võlgnevusi sisse olenemata võlgniku asukoha riigist.
   

  Loe edasi...

 3. VÕLGADE ENNETAMINE

  Võlgade ennetamine

  Võlgade ennetamine

  Kuidas ennetada võlglaste tekkimist?
   

  Koostöös meiega on võimalik muuta raha liikumise kiirust ja likviidsust veelgi paremaks.
   

  Loe edasi...

 4. VÕLGNIKULE

  Võlgnikule

  Võlgnikule

  Kas Teie võlgnevus on antud menetlemiseks inkassoettevõttele Creditreform Eesti OÜ?
   

  Olete saanud meilt inkassonõudekirja?
  Võtke meiega kindlasti ühendust ja leiame üheskoos parima lahenduse!
   

  Loe edasi...

 5. VÕTA ÜHENDUST

  Võta ühendust

  Võta ühendust

  Kui Te soovite saada pakkumist, Teil on tekkinud küsimusi või soovite rohkem informatsiooni meie tegevuse kohta, võtke meiega julgesti ühendust.
   

  Täida vorm

Uudised

Riigilõivude alandamise eelnõu

Justiitsministeeriumis on valminud eelnõu, millega alandatakse riigilõive kohtumenetluses. Hetkel on eelnõu kooskõlastusel Riigikogus ning plaanide kohaselt peaks uus seadus jõustuma 1. juulil 2012. aastal. Põhieesmärk on vähendada riigilõive, muuta kohtusüsteemi lihtsamaks ning efektiivsemaks.

Riigilõivu hind viiakse sõltuvusse kohtule esitatava avalduse liigist. Selleks on kolm võimalust - avaldus maksekäsumenetlusse, hagiavaldus elektrooniliselt e-toimikus või paberkandjal. Näiteks, kui täna soovib võlausaldaja kohtu kaudu välja nõuda oma 1500 EUR suurust võlga, peab ta kehtiva seaduse alusel tasuma hagimenetluse algatamise eest riigilõivu 319,55 EUR. Uue eelnõu kohaselt tuleb aga maksekäsu kiirmenetluse algatamiseks tasuda 45 EUR, hagiavalduse esitamise eest elektrooniliselt 150 EUR ning paberkandjal 200 EUR.

Oluline muudatus puudutab ka kõrvalnõuete sisse nõudmist. Kui varasema seaduse alusel arvestati riigilõivu vaid põhivõlgnevuselt, siis nüüd tuleb ka viiviste pealt seda tasuda. Eelnõu seletuskirja alusel hoiab see ära viiviste kogumise, kuna põhivaidlused tulenevad üldiselt just kõrvalnõuetest.

Kohtumenetluse kiirendamiseks on eelnõus tehtud muudatusi ka dokumentide kättetoimetamist puudutavates sätetes. Oluline erinevus võrreldes hetkel kehtiva seadusega on asjaolu, et pahatahtlikel menetlusosalistel ei ole võimalik enam protsessi venitada. Näiteks hakatakse juriidilise isiku puhul tuginema vaid äriregistris registreeritud aadressil ja kui sealt posti kätte ei saada, siis võib kohus uue eelnõu kohaselt teha avaliku kättetoimetamise.

 

Creditreform Eesti soovitab kõikidel võlausaldajatel oma nõuded üle vaadata ning juba varases etapis pöörduda meie spetsialistide poole, kes oskavad nõustada, millal on mõistlik kohtumenetlust algatada.

   

Soovid rohkem infot?

  Võta ühendust

Vaata, kes ei täida oma kohustusi!

Võlglased