Eelseisval kütteperioodil hakkavad suurte kortermajade elanikel tekkima märkimisväärsed võlgnevused. Nii võib paari-kolme korteri elanike probleemist kasvada mitmekümne, mõnes majas aga isegi sadakonna korteri elanike mure.
Iga korteriühistu juhatus peaks täpselt paika panema ja siis ka vajadusel järjekindlalt rakendama rahalisi sanktsioone ühistule võlgade tekkimise korral. Võlamenetluses kehtib paraku reegel, et mida kauem on lastud mingil tasumata arvel viivises olla, seda kulukamaks kujuneb lõppkokkuvõttes võla kustutamine.
Kui mõne korteri omanik on ühistule või kommunaalteenuste pakkujale võlgu pikema aja vältel, tuleb võlgnikule selgitada seadusaluseid korteriomandi võõrandamisel. Paljud ei tea, et kohtutäituril on õigus alustada täitemenetlust kinnisasja võlgnikult välja nõudmiseks.
Selgitustöö on vajalik ka selleks, et need, kes on kaotanud väljavaate oma sissetulekuid vajalikul määral suurendada, saaksid oma korteri müüa ise ja turuhinnaga. Sundvõõrandamise korral jääksid nad pärast võlasummade ja menetluskulude mahaarvamist suurest osast võimalikust tulust lihtsalt ilma.
Loe täispikka artiklit siit.