Elektrit tarbides jagunevad korteriühistud kolme rühma.
Esiteks need, kus ühistu ostab maja üldelektri, iga korteriomanik aga on iseseisev elektritarbija, kes on elektritarnijaga ise lepingu sõlminud. Teise rühma ühistu on kogu majas tarbitava elektrienergia ostja, kes vahendab seda omakorda korteriomanikele. Kolmandasse rühma kuuluvad ühistud, mis on kogu maja tarbitava elektrienergia ostjad ja elamut köetakse elektriga.
Alati on korteriomanikke, kes majandusraskuste tõttu või lihtsalt jultumusest jätavad elektri eest tasumata. Kuna ühistu tasub elektri eest korralikult, siis pole ka võlgnikul hirmu, et ta tasumisega viivitades elektrita jääks. Selline olukord tekib siis, kui ühistu pole sätestanud elektri eest tasumise korda ega sanktsioone võlgnike korrale kutsumiseks.
Teenuse osutaja ehk kõnealusel juhul elektri müüja või vahendaja eelistab mõistagi arveldada ühe ostjaga ehk ühistuga, selle asemel et teha seda iga korteriomanikuga eraldi ning elektrimüüja on rahul, sest tema saab oma teenuse eest tasu korteriühistult kätte ega pea tegelema võlglastega. See tänamatu töö jääb ühistu õlule, elektriarvestite näitude kontroll samuti.
Loe täispikka artiklit siit.